Projekti HOPe


V študijskem letu 2012/2013 bo HOPe izvajal:

1) Holistična predavanja HOPe
2) Psihoedukativne skupine HOPe
3)  Uvajalno tutorstvo HOPe



Holistična predavanja HOPe so namenjene seznanjanju študentov s širšimi temami iz sveta prava, psihologije in etike, ki so povezane z njihovim razvojem in študijem. Ob tem se trudimo, da so znanja in veščine čim bolj konkretni in neposredno uporabljivi v vsakdanjem življenju. V študijskem letu 2012/2013 predvidevamo organizacijo 5-7 predavanj.


Predavanje prof. dr. Miro Ceraja















Psihoedukativne skupine HOPe potekajo pod vodstvom aktivne psihoterapevtke Mateje Škorc z več kot 15-letnimi izkušnjami dela z mladimi odraslimi, in pod mentorstvom prof. dr. Katje Šugman Stubbs. Namenjene so bolj poglobljenemu spoznavanju teorije osebnosti, komunikacije in medosebnih odnosov z namenom omogočiti študentom boljše prepoznavanje lastnih vzorcev, ki jim povzročajo težave pri študiju in življenju ter izboljšanje medosebnih odnosov s kolegi (čustvena in socialna inteligenca). Cilj skupin je boljša komunikacija in asertivnost, postavljanje osebnostnih meja ter prepoznavanje čustev ter ravnanje z njimi. Zaradi omejenosti sredstev bi želeli letos organizirati le eno nekoliko večjo skupino, ki bi imela 11 ali 12 srečanj.

Uvajalno tutorstvo HOPe je zamišljeno podobno kot uvajalno tutorstvo ŠSPF (s ŠSPF namreč tudi pri tem proejtku sodelujemo – npr. lani so vsi tutorji ŠSPF bili obenem tudi tutorji HOPe), kjer študentje višjih letnikov mlajšim kolegom z organizacijo tutorskih srečanj in individualnih pogovorov nudijo podporo in prvo svetovanje ob problemih, ki se pojavljajo pri študiju. Društvo HOPe je zasnovo nekoliko razširilo in želi študentom nuditi tudi nekatere bolj celostno naravnane vsebine, ki se nanašajo na študij. Tutorji HOPe delujejo pod supervizijo psihoterapevtk.


Srečanje Uvajalnega tutorstva

Pri organizaciji projektov skušamo poskrbeti, da se med seboj čim bolj dopolnjujejo in slehernemu študentu PF nudijo celostno podporo in izobraževanje.